Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó:

Téma: Autómodellezés jövője

MMSZ - MB 2015 márc. 11 02:38 #7596

• SzanyiN
  • SzanyiN profilkép
  • Arany fokozatú fórumozó
  • Köszönetek: 451
Sziasztok!

A meghirdetett Március 15.-i megbeszélést, elhalasztjuk a nyári szezon utánra! Valamikor ősszel újra próbálkozzunk a meg szervezésével. Talán akkora meg érik a gondolat, és lesz értelme le ülni beszélni, a 2016-os szezonról.

Természetesen Gyuri kezdeményezése ettől függetlenül él. Lentebb olvasható, hogy az egy másik vonal, nincs köze az itt meghirdetett és elhalasztott rendezvényhez.

Sok sikert a továbbiakhoz.
Szanyi Norbert RC Ring Balaton
Team Durango DEX408 HobbyWing/Leopard 1800Kv , DESC410 HobbyWing/Leopard 4650Kv
Team Durango DESC210 HobbyWing/Hobbywing 8,5 , DEX210 HobbyWing/HPI FLUX PRO 7,5

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

MMSZ - MB 2015 márc. 06 22:23 #7579

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
  • Köszönetek: 99
Válaszom Farkas Józsefnek!

Ma délután hívtál, telefonon és egy bő órában, többek közt átbeszéltük azokat a dolgokat, amiket most újra elővettél. ???

Bognár Zoli megválasztása: igazad van, ma délután összeraktuk, hogy valóban nem azon az ominózus szakági egyeztetésen történt a végleges megválasztása. Ott akkor csak a részleteket tisztáztátok le /többek közt azt, hogy nem támadjátok a befutót/, és megegyeztetek abban, hogy a fórumon szavazás keretein belül választotok vezetőt „magatok” közül, azon két úriember közül, akik kiválasztása viszont akkor, és ott történt. A lényegen semmit sem változtat. A történésekben az első mozzanattól az utolsóig részt vettél, kifogásról nem tudok. Javaslom, legközelebb, készítsetek jegyzőkönyvet, és nem fog előfordulni többet, a részletkérdésekben való tévedésem. Még egyszer elnézést kérek.

A 15.-ei megbeszéléssel kapcsolatosan: a szervezést más végzi, ami rendben is van. A kezdeményezést is magának (el)tulajdonította. A célokat alapvetően megváltoztatta (ez nincs annyira rendben). Miután tájékoztatást nyújtott elképzeléseiről (MMSZ nem, SZB nem, új szövetség….) Azonnal jeleztem, hogy ezen, törekvéseinek megvalósításában, bennem nem talál partnerre. Én nem erre tettem ajánlatot.

Az eredményt minősíti, hogy csak négy közeli barátja regisztrált a „kezdeményezésére”. A többi modellező, szervező, és versenyrendező közül, eddig senki. Szanyi úr jelezte is, hogy „Jelenleg egy társaságba tartozó emberek vannak be nevezve. Ha így marad nem éri el célját a megbeszélés. ………….”

Az eredeti célok mellett, továbbra is állok(unk) rendelkezésre, egy egyeztetet időpontban és helyszínen. Ajánlatom továbbra is áll, változatlan formában. Tessék korrekt módon megszervezni, és nem szavaimat kiforgatva, az eredeti célt merőben megváltoztatva, duzzogva mutogatni, hogy Gyuri nem jön el.

Üdv:
Gyuri
RC Off-Road Autómodellező Egyesület

MMSZ - MB 2015 márc. 06 19:16 #7578

• fttr team /fatherr/
  • fttr team /fatherr/ profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
  • Köszönetek: 59
Válaszom F Gyurinak /fatherr/

A Bognár Zoli megválasztásán nem voltam jelen. Pont. Ha Te mégis látni véltél, akkor
komoly baj még nincs. Előfordulhat, hogy egy időben több helyen is jelen vagyok, ez az
én nagy titkom. Ha azonban egy nem létező eseményen látod a személyemet, az már aggályos.

A BZ megválasztása az RcHub egyik topikjában zajlott. És ha jól emlékszem csak a
szavazásra jogosultak hozzáférésével ???
Le is zajlott és 1, azaz egy évre meg is lett választva a Bognár Zoli.

Nem köszörülgetem, tovább a témát. Leginkább azért mert hibás tényszerű állításaidat,
önmagad kellene, hogy korrigáld.

15.-ével kapcsolatban helyszín még nincs. Mire is regisztráljak? De mint
írtam, megyek.

A Bognárt és Rajkit felkérted, de ez idáig nem regisztráltak.
Talán a helyszín hiánya akadályozza őket is.

Bízva éleslátásodban, esetleg Te látod a helyszínt.
Ha elmondod, meg is köszönöm.

Tisztelettel: Fatherr
Utolsó szerkesztés: 2015 márc. 06 19:22 Írta: fttr team /fatherr/.

MMSZ - MB 2015 márc. 06 18:33 #7577

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
SzanyiN beküldte:
Egy gyönyörű Love story lett ahogy eljutottunk az eredeti kezdeményezésemtől, a jelen állapotig. Gyönyörű íve van a félre terelésnek.

Köszönöm, hogy elkezdted a szervezést. Nagy lendületedben a kezdeményezést is magadnak kommunikáltad ki!

Korrekt!

Üdv:

Gyuri
Utolsó szerkesztés: 2015 márc. 06 18:37 Írta: F_Gyuri.

MMSZ - MB 2015 márc. 06 18:12 #7576

• SzanyiN
  • SzanyiN profilkép
F_Gyuri beküldte:
Srácok!

Amennyiben ennyire információ hiány van MMSZ ügyben, akkor vállalom, hogy egy általatok szervezett fórumon megjelenek, és legjobb tudásom szerint válaszolok minden feltett kérdésre.
Amennyiben olyan kérdés van, amire készülni kell, azt kérem, levélben juttassátok el hozzám Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.. Amennyiben a választ meg tudom adni úgy akkor azt ezen a fórumon meg is teszem.
Nem bánnám, ha valaki addigra összefoglalná az elvárásokat is. Kérem, hogy ezek az elvárások legyenek reálisak és megvalósíthatóak.

Üdvözlettel:
Fally György
MMSZ tisztségviselő

Elkezdtük a fórum szervezését, ahogy ezt a részét át is ruháztad ránk hozzászólásodban.
Sőt! Még több és messzebbre nyúló, átfogó kérdést is megbeszélnénk veled is, azon felül mint az MMSZ-el kapcsolatos kérdések.
Team Durango DESC210 HobbyWing/Hobbywing 8,5 , DEX210 HobbyWing/HPI FLUX PRO 7,5

MMSZ - MB 2015 márc. 06 12:19 #7575

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
Kedves Fatherr!

Első sorban: kikérem magam és minden MMSZ tisztségviselő nevében a”(legálisan, vagy egyéb módon "megválasztott")”megállapításodat.

Bognár Zoli megválasztásán jelen voltál. Semmi kifogásod nem volt annak módja és legitimitása ellen. A választás elején a jelenlévők, köztük te is elfogadtátok, hogy a választott tisztségviselőt elfogadjátok, és ha mással nem is, de azzal támogatni fogjátok a munkáját, hogy senki nem fogja őt támadni. Ha nem tetszik, amit csinál, akkor majd az ott és akkor meghatározott módon (ami ellen szintén nem volt kifogásod), leváltjátok őt, és új tisztségviselőt választotok! Ezért nem értem a rúgózást Zoli esetében.

Az én történetemet is pontosan ismered, hisz már többször rákérdeztél. A pontos és valós tájékoztatást minden esetben megkaptad, egyik esetben sem volt kifogásod.

Rajki Bálint esetében is rendben volt minden, de majd ha akar, ad tájékoztatást, ha nem, irány az MMSZ iroda, aztán ott vagy ki tudják elégíteni, információ éhségedet, vagy nem.
Mindenesetre a holnapi 74 nevező alátámasztani látszik azt a tényt, hogy Bálintnál, jó kezekben van a tisztség.

Másod sorban: az, hogy üljünk le, beszéljük meg, kérdezzetek, kommunikáljunk ötlete tőlem származik. Felkértem Bognár Zoli és Rajki Bálint „MMSZ tisztségviselő társaimat is, hogy vegyenek részt ezen az eseményen. Örömmel álltak rendelkezésre. Ha nem hiszed, tekerj vissza a téma kezdetéhez,(de ezt, úgy is tudod, nem kell ezt neked megmutatni).
Írod, „hogy az „autós tisztségviselők egyike sem állt a kezdeményezés élére”. Olvass vissza, a jelenlegi önjelölt „új” ötletgazdának ez nem elvárása, sőt!!!!!!!!

A fentiek ismeretében tény, az hogy a 15-ére meghirdetett eseményre eddig, csak ennyien, és csak „egy társaságba tartozó emberek vannak be nevezve” az nem az „autós tisztségviselők” munkáját minősíti.

A mai nap délután ott leszek az Arénában, holnap szintén, ahogy Zoli és Bálint is. Amennyiben kérdésed van, nyugodtan tedd fel.

Üdvözlettel:
Fally György, Bognár Zoltán, Rajki Bálint

MMSZ autós tisztségviselők
ps:az írást Bognár Zoltán, és Rajki Bálint egyetértésével (olvasták), és nevük feltüntetésének engedélyezésével, tettem közzé!
Utolsó szerkesztés: 2015 márc. 06 12:21 Írta: F_Gyuri.

MMSZ - MB 2015 márc. 06 07:41 #7574

• fttr team /fatherr/
  • Tapasztalt fórumozó
Szia Szanyi, Többiek !

Értem én! Időpont van helyszín nincs. Mindegy ott leszek!

Lehet, hogy valóban úgy jó ahogy van. Időnként hangoskodunk, okoskodunk,
GONDOLKODUNK - ú, ez ismerősen cseng - aztán majd lesz valami.
Lehet, hogy nálunk ezt kell érteni az "autómodellezés jövője" performance alatt.

Mindenesetre a legálisan, vagy egyéb módon "megválasztott" /ez egy újabb fejezet lehetne/
autós tisztségviselők egyike sem állt a kezdeményezés élére. Ez talán
elvárható a részükről. Én naiv mit nem merek gondolni?

Üdv: Fatherr
Utolsó szerkesztés: 2015 márc. 06 07:50 Írta: fttr team /fatherr/.

MMSZ - MB 2015 márc. 05 22:26 #7572

• SzanyiN
  • SzanyiN profilkép
Üdv!

Lentebb az eddigi információk.
Aki részt vesz a megbeszélésen az nevezzen be legyen szíves.
rchub.hu/hu-HU/component/jevents/icalrep...es-jovoje?Itemid=424

Helyszín:Szimi beküldte:
Sziasztok

Technikai közlemény:
Március 15-én valószínűleg elég nagy felfordulás lesz a városban - a Pilvaxon kívül nem sok hely lesz nyitva...
Nem ígérem biztosra, de lehet hogy fel tudok ajánlani egy tárgyalót nálunk a cégnél. Ez függ a jelentkezők számától, illetve hogy miként viszonyul a dologhoz az irodaház üzemeltetője.
Majd rákérdezek.

Napirend:

10:00-kor érkezés, kézbe pacsi
10:15-kor Esemény indító eligazítás, Hop mester/beszélgetés irányító bemutatása
10:20-kor Kérdőív kitöltése
10:30-kor kérdőívek beszedése összefoglalása
10:45-től Ötletek közös osztályozása, rangsorolása
11:00-tól Ötletek tárgyalása, megbeszélése

Jelenleg egy társaságba tartozó emberek vannak be nevezve. Ha így marad nem éri el célját a megbeszélés.

MMSZ - MB 2015 márc. 05 19:17 #7570

• fttr team /fatherr/
  • Tapasztalt fórumozó
Sziasztok!

Érdeklődék, hogy a márc.-15.-i élő fórum vonatkozásában milyen előre
lépés történt.
Helyszín, pontos időpont, stb.

Üdv: Fatherr

MMSZ - MB 2015 márc. 03 14:24 #7560

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
Tegyük fel mindenki szívesen ad nevezésenként pénzt a Kiss Feri álltal körülírt módon. Kérdés: kötelező vagy önkéntes alapon? Amennyiben sikerül megegyezni abban, hogy ki adja, kinek, ki tárolja, ki osztja, kinek és mire. Akkor is felvetődik a számviteli előírások betartása, betarttatása, illetve azoknak a költségei (bank, stb.).

AZ MMSZ nem tarthat, dugi pénzeket a lekváros üvegek mögött :) .

Tehát, ha oda bekerül, mert az egyszerűbb része, ez a dolognak. Kifele viszont már csak, a felhasználást, megindokolva és bizonylatozva (számla, stb) kerülhet.

Mielőtt bárki is az MMSZ-re mutogatna, szögezzük le ezek jelenleg a hatályos számviteli törvények sajátosságai.

Üdv:
Gyuri
Utolsó szerkesztés: 2015 márc. 03 14:26 Írta: F_Gyuri.

MMSZ - MB 2015 márc. 03 12:34 #7558

• Sanyi bátyó
  • Sanyi bátyó profilkép
  • Kezdő fórumozó
  • Köszönetek: 13
Szevasztok!

Motto:
Kénytelen vagyok "okos" megjegyzést tenni! "Imádom" ha gondolatom meg sem születik, de már le van csapva.

Sajnálom Pöttyöske, de ez egy rossz ötlet! Ez a "pénzalap" csak újabb és másfajta vitára ad okot. Én az "átkos" világban is modelleztem, akkor volt Állam Bácsitól pénzalap az MHSZ-nek. Ez a pénzalap használt is, meg nem is. Egyes klubok sok támogatást kaptak, más klubok meg semmit sem. Volt is belőle elég rendesen "duzzogás".
Ez a jövendő pénzalap elosztása előre megmondom "problémás" lesz.

Létszámban az itthoni autómodellezés elég jó, csak erősen megosztott. Ez a megosztottság nem pénzhiányból adódik.
Én ezen kívül más problémát nem látok.

Sanyi bátyó :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: F_Gyuri, Nyenyere, rbalint

MMSZ - MB 2015 márc. 02 17:44 #7554

• Pöttyöske
  • Pöttyöske profilkép
  • Profi fórumozó
  • Köszönetek: 467
Halihó mindenkinek,

akkor én egy kicsit bonyolítanám a megtárgyalandó pontokat. Az én első felvetésem a PÉNZ.
Fő oka ennek, hogy senkinek sincs anyagi fedezete, sem az egyesületeknek, sem a pálya tulajoknak, sem a versenyt szervezőknek, sem az MMSZ-nek. A semmiből, meg mint mindannyian tudjuk, egy jó nagy semmit lehet fejleszteni.

Képezni kellene egy pénzalapot, amit a modellezők „dobnának össze”, mondjuk minden nevezéshez hozzá adnánk 500 Ft-ot, ami alkalmanként nem igazán megterhelő senki számára sem, -a büfében egy kóla-csoki -. Ezt az összeget befizetnénk az MMSZ-nek, akik vállalnák, hogy kizárólag az autómodellezőknek osztanák vissza, természetesen a mi döntéseink alapján. Ez éves szinten nem kis összeg, ebből lehetne elkezdeni a fejlesztéseket, mondjuk új szőnyeg, vagy új festés egy Onroad pályának, vagy Offroad pálya létesítése –nem az első évben -, ez csak egy pár példa, de szerintem mindenki tudna javaslatot tenni az összeg elköltésére.

Mielőtt jönnének az „okos” megjegyzések számolja ki mindenki, mennyit költ egy évben modellezésre, és ez az összeg hogyan aránylik hozzá.

Választ senkitől sem várok, mert azért lesz a találkozó, hogy ott beszéljük át a dolgokat, ide csak a javaslatokat várjuk mindenkitől.

Üdv: Kissferi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RoB, rbalint

MMSZ - MB 2015 márc. 02 10:14 #7551

• gyurici
  • gyurici profilkép
  • Újonc fórumozó
  • Köszönetek: 4
Fagyi77 beküldte:
Üdv!

Mivel általában egy hónapban 4 hétvége van ennek az is lenne az előnye hogy minden szakágnak lenne egy versenyhétvégéje! Ha jól gondolom nyáron fut az RC-prof fut az On-road MB futna akkor az Off-road MB és a Kcsd! Javítsatok ha valakit kihagytam!

Fagyal András Pame-rc

Üdv!

Egy kis javítás, csak hogy ne felejtkezzünk el másokról sem.
On-road: Tamiya-kupa, DVMK-Kelet kupa nyári futamai, Alba-Ring versenyei (ha rendeznek idén ilyet)
Off-road: Gyulai Modellező klub elektromos versenyek. (infóm van róla hogy terveznek 2-3 futamot)

Gy.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: F_Gyuri, SzanyiN

MMSZ - MB 2015 febr. 28 21:14 #7537

• SzanyiN
  • SzanyiN profilkép
Köszönjük az építő gondolatokat Fagyi és KOL!

Elértünk a céljához a topiknak. A jövőről beszélgetünk (2016-20xx).

Az is látszik, hogy az ON és OFF autómodellezésnek vannak szorosan összefüggő kérdései. Ezért nem lehet válogatni azok közt, kik vehetnek részt egy ilyen megbeszélésen. Bárkinek lehet egy gondolata, egy milliomos ismerőse, vagy épp egy használaton kívüli csarnoka. Én bízok a jó szerencsében is. :)

Nekem is van pár ötletem, ha már elkezdtük megosztani ötleteinket. Főként a versenyek rendezésével kapcsolatos.

-Szükség volna 1x3 vagy 2x3 fős "hivatásos" bírói csapatra. Foci mecset sem tudnak bíró és part jelző nélkül rendezni. Állás hirdetést adunk fel modelles fórumokon. Fogadjuk a jelentkezők pályázatát, és válogatunk. Felkészítjük őket, betanítjuk. Természetesen bér ért lennének jelen a versenyeken, mint az időmérő ember, így elvárhatóvá válna a munkájuk jó minősége. Függetlenek, a gépátvételre, verseny futamokra koncentrálnak. Ha kell oda állnak a hiányzó borogató versenyző helyére, így a futam eltud indulni időtábla szerint, a versenyzőnek már húzza is a büntető strigulát. A hozzájuk tartozó technikai eszközökkel (fejmikrofon, mellény, zászló, napernyő), fel kell őket szerelni. A juttatásuk ki kalkulálása, és előteremtése közös feladat (szponzor/MMSZ/nevezési díj emelés).

-Európai szintű időmérő software használata . A fullos verzió, programozott időtábla szerint működik, netes online, és archív eredmény tárolással, fullos hang bemondással. Futam közbeni eredmény és befutókor, névvel együtt mondja a gép az adatokat. A bajnokság állását is automatikusan generálja.

-Valamely keresett netes médiában sorozat jellegű megjelenés. Az autómodellezés/versenyzés népszerűsítése végett.

-Közös nevező felület használata. Vannak itthon jó példák nevezési felületre. Össze kéne gyúrni őket, és létre hozni a tutit. Én azt látom, hogy itt az RCHUB-on jó helye van egy ilyen nevezés gyűjtő rendszernek, csak a mostanit, több intelligenciával kellene felvértezni. Ha ez pénzbe kerül és erre igényt tart Huba, akkor a sorozatok akik itt megjelennek járuljanak hozzá bevételeikből.

-A rendezés segéd eszközeinek, egységesítése, előírása. Nem kell nagy költségekre gondolni, csak fontos rendszerben gondolkodni, a rendezés kapcsán. Mi (ROS) sok hasznos eszközzel gazdagodtunk a tavalyi év alatt. Lehetnek olyan technikai eszközök, amik mobilan, több rendező is használhatja. A komplett technikai hátér elég nagy költség, de a minőségük nagyon fontos, pl. hangosítás, vagy akár eredmény jelző.

-A magyar modell boltok bevonása a verseny sportba.

Ezek mindegyike olyan, amit jó hatásfokkal, és alacsony költségekkel, akkor lehet megvalósítani, ha több sorozat is használja. De egyértelműen emeli és egységesíti a versenyek minőségét, ami a résztvevő versenyzők hasznát szolgálja.

Laci ötlete ha jól értem:
1. hét ONroad MB
2. hét OFFroad MB
3. hét ONroad "Klub" verseny
4. hét OFFroad "Klub" verseny

Kérdés, hogy:
-a nyári kinti versenyzés szezonja, időjárás, és naplemente függvényében, mettől meddig számítható.
-Abba hány verseny fér bele, ütközés nélkül.
-Hány verseny életképes, menyit igényelnek a versenyzők egy szezonban, szakáganként.
-Beszámíthat e az MB verseny nap/futam más verseny sorozat összesített pontozásába.
-Lehet e egyeztetett MB szabályzatot készíteni a "Klub" sorozatokkal. Megtudnak e egyezni a "Klub" versenyek a szakbizottsággal.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pöttyöske

MMSZ - MB 2015 febr. 28 16:52 #7536

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
Természetesen a KOL által körűlírt, versenynaptár készítésí módot is támogatom!
Üdv
Gyuri
Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 28 16:54 Írta: F_Gyuri.

MMSZ - MB 2015 febr. 28 08:41 #7535

• lkissorban
  • lkissorban profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
  • KOL
  • Köszönetek: 94
Fagyi77 beküldte:
Üdv!

Nálunk hétvégén lesz pont taggyűlés és megbeszélem kis csapatunkkal!
Én személy szerint támogatom legyen 1 off-road sorozat ami nem RCOR nem ROS hanem MB vagy Nemzeti bajnokság amit a szövetség ír ki!

Van 6db pályánk Magyarországon de ha van még javítsatok ki!
Apaj-Göd-Lajosmizse-Balatonfüzfő-Debrecen-Homokbödöge.

A szövetség lenne a kiíró és fővédnök, a versenyekért pedig mindig az az napi rendező lenne a felelős!
Értem ezalatt, neki kell lebonyolítani a versenyt és az időmérést és neki kell megjelölni a bírákat!

Mivel általában egy hónapban 4 hétvége van ennek az is lenne az előnye hogy minden szakágnak lenne egy versenyhétvégéje! Ha jól gondolom nyáron fut az RC-prof fut az On-road MB futna akkor az Off-road MB és a Kcsd! Javítsatok ha valakit kihagytam! Mivel vannak olyan emberek aki több versenyen is futna így lenne lehetősége máshova is menni!

Nekem ez a javaslatom a jövővel kapcsolatban!
Nyilván ezt már 2016-ban lehet kivitelezni mert idén már nincs rá idő és minden szervező lebeszélt már mindent!

Fagyal András Pame-rc

Úgy látom végre megérkezett egy érdemi hozzászólás az általam javasolt éves szervezési rendhez... Akkor már ketten javasoljuk, hogy a nyári versenyszezon 6 hónapjában (Április-Szeptember) minden hónapban legyen 1 hétvége hozzárendelve az Offroad országos bajnoksághoz, és egy hétvége az Onroad országos bajnoksághoz. Mindannyiunk közös érdeke, hogy ezeken a hétvégéken ne zajoljon semmilyen egyéb rendezvény (amatőr sem), hisz a bajnokság színvonala, létszáma határozza meg hosszú távon a magyar modellezés minőségét.
A javasolt munkamódszert még tovább kell pontosítanom, mivel sajnos az onroad pályák terén nem ilyen bőséges a helyzet, és kénytelenek vagyunk osztrák pályá(ka)t is bevonni a sorozatba. Ezért a dátumok rögzítésével ki kell várnunk az osztrák naptár végleges formáját (akik valamilyen abszurd ötlettől vezérelve be szokták várni a nemzetközi naptárt... ki érti?), ami azt jelenti, hogy az országos bajnokságok dátumai Január közepére-végére köthetők le biztonsággal.
Tehát:
2016 Január 15. - A szövetség szakági vezetői meghirdetik az Offroad és Onroad magyar bajnoki sorozatok 6-6 dátumát.
2016 Február 15. - A klubbok illetve a forgalmazók leegyeztetik és meghirdetik a havi 2 szabad hétvégére a rendezvényeiket.
Remélem senki nem érti félre, de ez MINDANNYIUNK KÖZÖS ÉRDEKE! Nem nézek le semmilyen kezdeményezést, sőt, örömmel segítek ha tehetem. Viszont a különböző sorozatok szervezői is meg kell értsék, hogy ezen a téren inkább ártanak a lelkesedésükkel, mint használnak.
Egyébként hozzá szeretném tenni, hogy a téli szezon is hasonló cipőben kezd járni. Ott is jó lenne kb Augusztus közepéig lefutni a köröket, hogy ne kerüljön sor az idei átszervezéekhez hasonló jelenetekre. Annak idején pont ezért erősködtem, hogy átrakjuk az elektromos MB szezont télre, mert akkor a nyáron kisebb lesz a rumli...
Nem tudom ki érzi majd úgy, hogy ennek a folyamatnak a betartója ill. betartatója lesz év végén, de remélem lesznek felelősök is, nem csak szakértők.

Üdv, KOL
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pöttyöske, F_Gyuri, SzanyiN, Tipe, JANI 029, korivi06

MMSZ - MB 2015 febr. 27 15:18 #7530

• Fagyi77
  • Fagyi77 profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
  • Köszönetek: 121
Üdv!

Nálunk hétvégén lesz pont taggyűlés és megbeszélem kis csapatunkkal!
Én személy szerint támogatom legyen 1 off-road sorozat ami nem RCOR nem ROS hanem MB vagy Nemzeti bajnokság amit a szövetség ír ki!

Van 6db pályánk Magyarországon de ha van még javítsatok ki!
Apaj-Göd-Lajosmizse-Balatonfüzfő-Debrecen-Homokbödöge.

A szövetség lenne a kiíró és fővédnök, a versenyekért pedig mindig az az napi rendező lenne a felelős!
Értem ezalatt, neki kell lebonyolítani a versenyt és az időmérést és neki kell megjelölni a bírákat!

Mivel általában egy hónapban 4 hétvége van ennek az is lenne az előnye hogy minden szakágnak lenne egy versenyhétvégéje! Ha jól gondolom nyáron fut az RC-prof fut az On-road MB futna akkor az Off-road MB és a Kcsd! Javítsatok ha valakit kihagytam! Mivel vannak olyan emberek aki több versenyen is futna így lenne lehetősége máshova is menni!

Nekem ez a javaslatom a jövővel kapcsolatban!
Nyilván ezt már 2016-ban lehet kivitelezni mert idén már nincs rá idő és minden szervező lebeszélt már mindent!

Fagyal András Pame-rc
Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 27 15:53 Írta: Fagyi77. Indoklás: +
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: SzanyiN, Ketye, korivi06

MMSZ - MB 2015 febr. 27 15:01 #7529

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
Norbi, Fagyi, RoB, Feri, Szimi, Ketye!

Meggyőztetek! Legyen egy nagy sorozat!

Kérem, győzzétek meg ugyanerről, a többi, jelenleg is versenyt szervező klubot, baráti és nem baráti közösségeket, valamint magánszemélyeket is.
Amint sikerült lenyilatkoztatnotok az összes hazai versenyszervezőt, amibe természetesen a ROS is beletartozik, abban a pillanatban rendkívüli RCOR taggyűlést hívok össze. Ígérem, mindent megteszek, hogy meggyőzzem a tagságot, hogy mi is elkészítsük ezt a nyilatkozatot. Tudjátok, nem egyszemélyi döntés van egy Egyesületben.

Annak érdekében, hogy ne csak látszata, hanem kézzel fogható eredménye is legyen, ezen közös akaratnak, érdeknek. Mindenki nevezhet az egy nagy sorozatba, mely se nem klub, se nem magánszemély, se nem baráti társaság tulajdona, hanem az MB intézménye.

Az első MB rendezvényre el is indult a nevezés nevezes.rcoffroad.hu/versenyek.php .
Javaslom a verseny után, ott a helyszínen írjuk is alá a közös megállapodást, és csatoljuk hozzá a fentebb körülírt nyilatkozatokat.

Üdvözlettel:
Fally György
MMSz tisztségviselő
RC Off-Road Autómodellező Egyesület elnök
Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 27 15:17 Írta: F_Gyuri.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rockco, Ketye

MMSZ - MB 2015 febr. 26 23:20 #7511

• Ketye
  • Ketye profilkép
  • Kezdő fórumozó
  • Köszönetek: 108
SENKIT NEM SZERETNÉK MEGSÉRTENI SENKIVEL NEM SZERETNÉK VESZEKEDNI VAGY BÁRMI. ELŐRE IS BOCS HA VALAKINEK IS A LEKÉBE GÁZOLOK VAGY ÚGY ÉRZI. Az SZÓLJON ÉS JELEZZE A SZIMINEK hogy TÖRÖLJE VAGY RAKJON MÁSIK TOPICBA

GYEREKEK DEMOKRÁCIA VAN ÉS SZÓLÁS SZABADSÁG !!!!! ÍGY SOSE ÉRJÜK EL A NYUGATI SZINTET.

A LEHETŐSÉG MINDENKI ELŐTT NYITVA MINDENKI ODA MEGY AHOVA SZERTNE. HA IDE MÉSZ HA ODA MÉSZ TELJESSEN MINDEGY CSAK JÓL ÉREZD MAGAD !!!! ELKÉNE GONDOLKODNI HOGY AZ 1/8 modellezés Merre és hova tart mert szünnek meg a kategoriák ez így ebbe a formában sehova sem nem hogy jó írányba. Van két bocsánat már szerintem HÁROM ( RCOR/MB, KCSD , ROS ) nyári verseny sorozat ami "logikussan" biztos megosztja a modellezőket ahelyett hogy mindenki egy nagy sorozatban versenyezne. Ez lenne a NAGY RC FUTAM de hát ez csak ÁLOM ahogy nézem mert sokan nem képessek kompromiszumot kötni vagy csak picit engedni a saját igazukból.

MERT BIZTOS JÓL HANGZIK hogy 1 lettem az X-kategoriába Itt meg ott és amikor megkérdezik,hány induló volt ???

Biztos Nagyon jó ÉRZÉS MAGYAR BAJNOKNAK LENNI. De ehhez Igen kellenek emberek Szervezők Pályák és persze a legfontossabak MI a MODELLEZŐK hogy legyen NÍVÓJA az egésznek ne csak egy házi verseny feeling.

SZERINTEM MINDENKI JÓT AKAR CSAK AKARJUK VÉGERE ÚGYAN AZT IS: MODELLEZNI VERSENYEZNI ÉS JÓ HANGULATBAN ELTÖLTENI A VERSENY HÉTVÉGÉKET.

ÉN EGY SZEZONBAN SAJNOS CSAK EGY SOROZTRA JUTOK EL A MUNKÁM VÉGET. DE HA CSAK EGY LENNE AKKKOR ODA MENNÉK :D

ÜDV KETYE PAME Rc
TLR 3.0 Truggy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RoB, Pöttyöske, rbalint, SzanyiN, RcPortal

MMSZ - MB 2015 febr. 26 23:00 #7508

• SzanyiN
  • SzanyiN profilkép
Köszi Rob!

Gyuri -3 !?

Sajnos most nyomtam Rob-ra és hát még 6 óra hátra van.

Ne haragudjatok, nem bírtam kihagyni. :P