Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó:

Téma: Autómodellezés jövője

MMSZ - MB 2015 febr. 26 22:52 #7507

• RoB
  • RoB profilkép
  • Arany fokozatú fórumozó
  • Köszönetek: 428
6 óránként nyomtam egész nap! :)

Azt hiszem hajnal 4 kor jár le a következő, fölkelek, reggelre pluszban leszel! :)
Fekete Róbert - RoB
TLR 8IGHT T-E 2.0 | TLR 22 2.0 | TLR 8IGHT T-E 3.0
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: SzanyiN

MMSZ - MB 2015 febr. 26 22:39 #7506

• SzanyiN
  • SzanyiN profilkép
  • Köszönetek: 451
Ja valaki rá nyomna a karmámra egy + olyan szarul érzem magam miatta! :silly:

A köszönömö-t nem kérek köszönöm, azt látom előre programozott módon nyomkodják itt az emberek. Nem a tartalom tükrében. :whistle:
Szanyi Norbert RC Ring Balaton
Team Durango DEX408 HobbyWing/Leopard 1800Kv , DESC410 HobbyWing/Leopard 4650Kv
Team Durango DESC210 HobbyWing/Hobbywing 8,5 , DEX210 HobbyWing/HPI FLUX PRO 7,5

Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 26 22:39 Írta: SzanyiN.

MMSZ - MB 2015 febr. 26 22:33 #7505

• SzanyiN
  • SzanyiN profilkép
Tipe!

Ez jó volt. Jót mosolyogtam.

Üdv mindenkinek!

Egy gyönyörű Love story lett ahogy eljutottunk az eredeti kezdeményezésemtől, a jelen állapotig. Gyönyörű íve van a félre terelésnek.

Gyuri önismereti tanfolyamából is kijutott majdnem mindenkinek.

Ez az eredeti hozzászólásom, ami kapcsán megnyílt ez a topik. A múlt a jelenben formálódik ezért kihúzom a kényes mondatot.

Idézem magam:

"
Üdv!

Én látnám értelmét egy egyeztetésnek. A hely és időpont meghatározása lenne az első feladat. Ez nem nehéz. Nekünk a ROS indításánál ez 1 percig tartott, mert közös volt a felek érdeke, és mindenki áldozott a cél érdekében.

Vannak a modellezésnek olyan aktív szereplői, akik eddig is és ezután is dolgoztak és dolgoznak az autó modellezés érdekében. Legtöbbjük sikeresen működő versenysorozatok rendezésével tesznek tevőlegesen hozzá a mai magyar RC autó modellezéshez. Megtalálhatók, ezek a sorozatok akár itt az RCHUB nevezési oldalán is összegyűjtve. És vannak szereplők, akik figyelmükkel, véleményükkel folynak belel a dolgok menetébe. Ők lennének a tárgyaló alanyok. Függetlenül attól, hogy honnét jött, és mik az egyéni céljai. Egy a lényeg, hogy közösségi szerepet akar vállalni. Nem szabályoznám a részvételt, mert már az előző kritérium, ad egy szűrést.

Az egyeztetés megszervezésének alapját, olyan közös célok megfogalmazásával lehetne meg alapozni, amik általában igazak. Attól függetlenül, hogy kinek mi az érdeke.
Ezen célok meghatározáshoz, nem szükséges az MMSZ és szakági jog vita. Egyszerűen elérhető, és elérhetetlennek tűnő célok meghatározása lehetne az első cél. Akár ötlet parádé szintjén is, mert mindig vannak okos gondolatok, amik mást ötletek összegyúrásával születnek.

Van egy olyan mondás, hogy "Egységben az erő". Kérdés miben tudnának a résztvevők egységet alkotni. Ha kiderül semmiben akkor nem kell egy ideig gondolkozni se a témáról. És nem jelenne meg évről évre ez a kérdés ilyen olyan fórumon.

Jó esetben az is lehet eljutnánk egy önálló Magyar Autó Modellező Szövetség (MAMSZ) megalapításához, amiből célirányosan lehetne profitálni a résztvevőknek.

Üljünk le "kerek asztalhoz" és meg látjuk mi lesz. B) :!: :?:
"

Meg még ezzel a konkrétummal jöttem elő:

"
Nézegettem a naptárat.

MÁRCIUS 15. megfelelő időpont, és stílusos is, ha reformokat akarunk. B)

Helyszínt akkor, ha már tudjuk hányan leszünk.

Nevezést kellene indítani az eseményre. Aminek a határideje lehetne Március 8. 24:00, hogy legyen idő helyszínt keresni.

Megtudunk a fentiekbe egyezni?
"

Na ennek a tükrében, van valami értelme azoknak amikkel tele lett ez a topik?

Gyuri szeretnék segíteni ennek a naptáras anomáliának a feloldásában.

Még jó időben valamikor ősszel Ki ragadtad a naptárból az időpontokat, helyszínek nélkül közölve a 2015-ös MB időpontjait. Mi (ROS) nem írtunk hosszú fórum üzenetet, nem tutultunk, hanem alkalmazkodtunk. Figyelembe vettünk a modellezők érdekeit, és 2 héttel eltolva írtuk ki az ROS naptárat az időpontokkal és helyszínekkel. Nagyon figyeltünk, hogy ne sértsük más offroad sorozat szféráját, a versenyzők miatt. Azért, hogy megteremtődjön a lehetősége mindkét sorozaton való részvételnek. Engem szapulsz szépen lentebb, de elárulom, én kezdeményeztem az ROS szerezőségében az elfogadott és megvalósult naptárat. (Egy [Köszönömöt] nyomhatnál már csak ezért is B) )

2013-ban az ROS írta ki hamarabb a 2014-es időpontjait, és azután kerültek ki az MB/RCOR futamok. Gyuri Te akkor egyből rá dobtad a fűzfői ROS futamra a tiéteket, szemrebbenés nélkül. Debrecennek az eredetileg kiírt időpontja nem volt megfelelő ezután módosítottunk, és hát sajnos rá került az MB/RCOR napjára. Volt aki itt ebben a topicban is az ROS-t hozta ki abszolut szemétnek ebben a témában, pedig az ROS-re ugyan olyan szemét módon rászerveztél Gyuri akkor. Ezt csak a tisztán látás kedvéért írtam le azoknak, akik másodkézből kapják az információt.

A KCSD időpont:
A KCSD sorozat harmadszor tér vissza hozzánk a Balaton Ring-re. Necronak egy nyár közepi időpontot akartam, adni mert hát a Balaton, meg a jó idő. Az említett KCSD-s időpont kijelölése: ROS Fehringi futam lesz 06.27-28.-án. én ott leszek rendezőként egész hétvégén. A családi életem normális kereteinek fenntartása miatt a következő hétvégén nem akarok modellezéssel foglalkozni, inkább leszek a kislányommal és feleségemmel. Ezért az ROS futam után 2 héttel mozgósítom magam és előkészítem és segítem a KCSD futam lebonyolítását. Ha fejben még meg van az hogy 2 hét van az MB-és az ROS között, akkor láthatod, hogy nem lenne megfelelő időpont számomra egész nyáron. DE! Én az időpontot javasoltam, a saját feltételeimet figyelembe véve. Az már a rendező/sorozat, feladat mérlegelni, hogy megfelel e neki az időpont, vagy lát e vele valami problémát. (Bocs Nekro! Félig át toltam a biciklit :) )
El kell ismernem meg sem fordult a fejemben, hogy a KCSD és az MB között, ütközés lesz, és hogy ez bárkinek fájdalmat okozna. De direkt kibaszásból meg pláne nem raktam rá az MB-re.
Újra megnéztem a naptárat. Azt látom, hogy a fentieket figyelembe véve még a 08.15-ős hétvége jöhet szóba. De akkor meg két KCSD lenne egymást követő hétvégén, ami a KCSD-nek nem tenne jót véleményem szerint. És akkor még nem beszéltem arról, hogy az augusztus azért üres alapból, mert mindenki nyaralni megy, köztük én is.

Az időpont egyeztetéshez, és más sorozatokkal való egyeztetéshez, még ezt idézném magamtól:

Arról van szó hogy a nyári Onroad MB egyik fordulója ütközik az ez évi utolsó ROS fordulóval. Itt előbb volt ROS ki írva és utóbb Onroad MB.

"
Sziasztok!

Az 5. forduló időpontja ütközik az ROS nyári Offroad sorozat utolsó, 5. futamával. Van pár versenyző aki részt vesz mindkét verseny sorozaton. Miattuk szeretnénk kérni, ha lehetséges, akkor az 5. Onroad MB forduló időpontját módosítsátok egy héttel.

Szanyi Norbert
ROS szervező
"

Nem kaptam választ.

Na további jókat mindenkinek.
Team Durango DESC210 HobbyWing/Hobbywing 8,5 , DEX210 HobbyWing/HPI FLUX PRO 7,5

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RoB, Pöttyöske, RcPortal

MMSZ - MB 2015 febr. 26 22:23 #7504

• Pöttyöske
  • Pöttyöske profilkép
  • Profi fórumozó
  • Köszönetek: 467
Gondolom mindenki tudja mi ez

Ez nem egy véletlenül készült kép, ez egy TISZTA LAP

Remek apropót ad az előző hozzászólás, -köszi Peti,- (közben Fagyi beírt) remélem azt is legalább oly gyakran fogják majd köszöngetni, mint az előzőeket, hisz ezt legalább tényleg van miért. Miután végig olvastuk egymás valós és vélt sérelmeit, és kiengedtük a gőzt, épp itt az ideje tiszta lappal indulni, és végre rátérni arra, amiért ez a topik egyáltalán megszületett.

Szerintem már a cím is teljesen rendben van. Azt, hogy ki hogyan képzeli el a jövőt azt nem tudom, de egyet biztosan állíthatok NEM ÍGY, ahogy az elmúlt napokban folyt a vita.

Aki figyelemmel kíséri a fórum topikokat, az láthatja, hogy nagy a baj. Építő jellegű beírásokat csak elvétve találni, helyette nap mint nap azt olvashatjuk, hogy kim csinált sz...ul, mit rontott el, és egyébként is .....
Azután jön a viszont válasz, és ott is találjuk magunkat egy adok-kapok közepén, aminek se vége , se hossza.
Tisztán látszik, hogy bőven van mit változtatni. Ha ezekbe a fórumokba egy kívülálló véletlenül betévedne, háááát borítékolható a véleménye. De borítékolható annak a kezdő modellezőnek a véleménye is, aki lelkesen leül a gép elé, és naivan elkezdi olvasgatni a különböző topikokat, hogy információt gyűjtsön, és megnézze hová is került valójában.
Na, infót azt kap biztosan, és már rakja is fel az OLX-re, vagy a Jófogásra a frissen vásárolt modellautóját.

Ez kell nekünk, így akarunk jövőt építeni, jó példával elől járni?

A választ mindenkinek saját magára bízom.
Aki úgy érzi, hogy nincs ez így rendben, azok gondolkozzanak közösen, hogyan lehetne ezen változtatni. Mert változás az bőven lehetne. Én kilenc éve modellezek, de nincs arról infóm, hogy bármikor is lett volna alkalom, hogy a különböző autós ágazatok leültek volna egymással beszélgetni.

Az MMSZ részéről Gyuri, a másik fél részéről Norbi feladta a magas labdát. Kár lenne nem leütni. A végén még kiderül, hogy lehet közös pontokat találni, ami előrébb viszi a dolgainkat. Ha meg nem, akkor meg legalább adtunk egy esélyt a megbékélésre. Van valami ilyesmi mondás: Ha a 10 000 méteres futóverseny rajtjánál lefekszel, biztosan nem fogsz célba érni. Indulj el, és ha összeesel 9 000 méternél az sem szégyen, mert legalább megpróbáltad.
Hát valahogy e szerint kellene gondolkodnunk nekünk is.

Szóljon most már ez a topik a jövőről az építő gondolatokról. A továbbiakban várom ide az ilyen jellegű hozzászólásokat. Ha megosztjátok velünk gondolataitokat, a többiek a megbeszélés idejére ki tudják alkotni véleményeiket, és hatékonyabban lehet majd dolgozni.

Mert ugye az nem kérdés, hogy ott a helye mindannyiunknak.

Jó gondolkodást, jó ötletelést mindenkinek

Üdv:
Kissferi
Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 26 22:24 Írta: Pöttyöske.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RoB, SzanyiN, Prefekt, RcPortal, korivi06

MMSZ - MB 2015 febr. 26 21:55 #7502

• Fagyi77
  • Fagyi77 profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
  • Köszönetek: 121
Üdv!

Necro írása: hogy EGYEZTETETT idopontunk nincs Fagyival !

Nem néztem időpontokat de ha nem hiszed te bajod! De így,hogy felhívtad a figyelmemet rá akkor most már rábólintok arra a kettőre! Így már jogosan szidhatsz!

Most meg a te szavaidat idézem: Szia! Nyuszó muszó!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: SzanyiN, RcPortal

MMSZ - MB 2015 febr. 26 20:43 #7500

• Tipe
  • Tipe profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
  • I will become what I deserve
  • Köszönetek: 62
Kedves Egybegyűltek!

Az offroad szakághoz jó pár éve nincs közöm, de rendszeres RCHUB látogató vagyok és az autómodellezés érint több tekintetben is. Ennek a topicnak sajnos és egyben teljesen érthetetlen okokból "Autómodellezés jövője" az elnevezése, ezért benéztem és azóta rendszeres olvasójává váltam. Viszont bizton állíthatom, ez napok óta egyre rosszabb, sőt lassan remélem eléritek a mélypontot, ahonnan már nincs lejjebb és beszüntetitek a tökéletesen értelmetlen vagdalkozást. Közelebb nem kerültetek az egyszer bizonyos.

Én remélem, hogy nem ez az "Autómodellezés jövője", sőt remélem még az offroad szakág jövője se!

Az meg az utolsó megjegyzésem, hogy ezen nyílt, rc modellezéssel foglalkozó fórumra, ha bárki felnéz, beleolvas egy ilyen csalogató című topicba, akkor kb. azonnal el is megy az egésztől a kedve. Rájön pillanatok alatt, hogy jó az neki a Lidl parkolóban, erdő szélén, hiszen ott nem akarja senki a másik vérét.

Üdv:
Varsányi Péter
Pécsi Ércbányász Modellező Klub

Serpent 750 + Nova Keep On+Flash
Serpent S411 ERYX 3.0
Mugen MTX4R + HPI RS4 + Micro RS4
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pöttyöske, Rallyzsoti, Simi, SzanyiN, Prefekt, gaabeee, Ketye, atitika

MMSZ - MB 2015 febr. 26 19:14 #7497

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
  • Köszönetek: 99
Igazad van Fagyi!

Még a végén kiderűl, hogy a beidézett naptárt is én készítettem.

Norbi szájába is én adtam a júl 11-et.

Necro az első két kérdést, és az arra adott válaszát még most is vállalja., az előbb beszéltünk.

Nem tudom mire gondoltál levél helyett, kérem fogalmazz tisztábban.

Vagy könyveljem el szimpla fenyegetésnek?

Üdv:

Gyuri
RC Off-Road Autómodellező Egyesület

MMSZ - MB 2015 febr. 26 18:14 #7496

• Fagyi77
  • Fagyi77 profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
Na kedves Gyuri!

Megkaptad a választ Tibitől.

A másik ha még egyszer hazugnak állítasz mások előtt mielőtt meggyőződnél arról,hogy egyáltalán igaz e akkor már nem levélben fogok válaszolni!

Puszi!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RcPortal

MMSZ - MB 2015 febr. 26 17:48 #7495

• RcPortal
  • RcPortal profilkép
  • Platina fokozatú fórumozó
  • That's All, Folks!
  • Köszönetek: 46
Sziasztok,

Ha mar rolunk is van szo....Ma valoban beszeltem a Gyuirval telefonon, igazabol ez az ami stimmt
Bar a harmadik kerdes nem pont igy hangzott el es a valasz sem, de ez legyen reszletkerdes.

A masik dolog, az, hogy EGYEZTETETT idopontunk nincs Fagyival - meg...
Annyit tudunk, egymasrol, hogy juniusban es augusztusban szeretnenk oda menni
Egyertelmu, hogy nem en fogom meghatarozni azt, hogy mikor mehetek mas tulajdonaban levo palyara. Hanem meghatarozok egy intervallumot amikor nekem jo lenne, a tulajdonos pedig visszajelez nekem egy szamara megfelelo idoponttal. Ha talalkoznak az idopontjaink, akkor meg orulok es orommel fogadom.

Gyuri: csak annyit hagytal el a KCSD versenynaptarrol, hogy TERVEZET! igy kiemelve, felkialtojellel a vegen.

Azt szeretnem meg hozzatenni, hogy eddig senkinek sem volt szava sem a KCSD versenyekre, igazabol csondben megvolt ez az amator versenysorozat. Fuggetlennek tartjuk magunkat, ezt en magam meg fontosnak tartom, hogy azok is maradjunk.
Senkinek nem nyomunk fegyvert a homlokahoz, miszerint kotelezo hozzank jonni egy un. jatszos hetvegi programra
Eddig is egybeestek a KCSD nyari idopontok mas sorozatok idopontjaival, mert nem igazan lehet ezt maskepp megodani. Tovabba a KCSD-nek ezeken kivul is vannak nyari turaautos sorozatai. Igy az idopontjainkkal mi is gazdalkodunk.

Az meg, hogy a KCSD amator sorozat idoponjai eppen egybeesnek egy profi sorozat idopontjaval, az nem a profi sorozatnak hatrany, hanem az amatornek, ha egytalan lehet ezt igy nezni, hiszen atfedes szinte nincs is.
Aki egy Off-Road MB sorozaton elindul, bizton allithatom, hogy csak azert mert egybeesik egy jatszos hetvegevel, nem hinnem, hogy a versenyeredmenyeit kockaztatna ez miatt.

Reszemrol ezt a temat lezartnak tekintem. Koszonom, hogy elolvastatok

Udv: Balogh Tibor (Necro)

Ps: Fagyi majd e-mailban megbeszeljuk a 2 idopontot, amit elore is koszonok szepen!
RCPortal - KCSD
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RoB, Pöttyöske, Fagyi77, SzanyiN, Prefekt

MMSZ - MB 2015 febr. 26 17:14 #7493

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
Fagyi77 beküldte:
Nos a Norbi mar meg is adott egy julius 11-es datumot

Na látod nyuszó-muszó, ez az egyik kritikus dátum.
Ha hazugság amit írtam, akkor NECRO naptára is bizonnyal az, illetve amit ma állított nekem az sem igaz.(szerinted)

Szemünkbe hazudsz!

Egyébként valóban azt, és akkor csinálsz a pályádon amit, és amikor csak akarsz.

Nézd csak a naptárt
Mind a három nyári off-road időpont pont stimmel.
Na ekkora az a hazúgság

Ha nem látnád

Segitek, ha nem találnád

06.13 Homokbödöge
07.11 Norbi
08.08 Homokbödöge

Üdv:
Gyuri

Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 26 17:18 Írta: F_Gyuri.

MMSZ - MB 2015 febr. 26 16:43 #7492

• Fagyi77
  • Fagyi77 profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
Üdv!

Megint reagálnom kell látom mert olyannal vádolsz ami nem igaz! Legelső gondolatom az,hogy egyébként semmi közöd nincs hozzá,hogy a saját pályánkon mikor mi folyik.
A másik dolog, kérném szépen Necronom spórtársunkat legyen szíves belinkelni a levelezésünket!

Itt az enyém:Szia Fagyi!

Nos a Norbi mar meg is adott egy julius 11-es datumot
Osszenezem meg a ROS idopontokat es akkor hozzad megyunk Juniusban es augusztusban
Remelem nem frefal meg az idojaras :)

Koszi megeegyszer
Udv: Necro

2015.02.03. 14:30 keltezéssel, fagyal andrás írta:
> Szia!
>
> Részünkről nincs akadálya. Szívesen látunk benneteket. Az időpontokat megbeszéljük az ROS nálunk Május 31 tehát a nyár szabad. Tehát szabadon választható!
>
> Üdv! Fagyi
>
> Necronome <Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.> írta:
>
> Sziasztok,
>
> Szeretnek erdeklodni, hogy iden nyaron lenne lehetoseg nalatok KCSD
> versenyt csinalni?
> Roviden elmeselnem a tervemet
> 3 offroad versenyt szeretnek iden, amibol 2 futam lenne Homokbodogen 1
> pedig a Balaton ringen
> Nekunk junius, julius, augisztus lenne jo, ezekben teljesen mindegy hogy
> melyik szombat lenne az
> Ha megfeleltek a tavalyi palyaberleti feltetelek, akkor az szamunkra is
> tokeltes lenne
>
> Elore is koszonom szepen a valaszaitokat!
> Udv; Necro

Innen is látszik,hogy amit beírsz azt legtöbbször már magad gondolod hozzá a történethez!

De semmi baj én most is azt gondolom,hogy értelme lenne egy közös nagy összeülésnek minden autós egyesület és pályafenetartóval karöltve hátha van értelme!

Na puszi!

MMSZ - MB 2015 febr. 26 12:34 #7489

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
Sziasztok!

Aki követi az itt leírtakat, az olvasta, hogy az idei Off-Road Bajnokságra a ROS nem szervezett rá (mégegyszer köszönöm), ellenben a KCSD mind a három nyári off-road futamát sikerült azonos dátumon szerepeltetni. Nem nagy tragédia, de azért ismerek olyan modellezőt, aki mindkét sorozatban tervezi indulását.
Egy hete kérdeztem is Fagyit erről, a válasz: Ő semmiről sem tud.

Ma felhívtam telefonon NECRONOME modellező társunkat, egy kis eszmecsere céljából. NECRO a KCSD futamok szervezője, tulajdonosa egy személyben. Ezuton gratulálok is sikeres sorozatához.

Megkérdeztem, hogy feltehetek-e néhány kérdést a nyári 3 fordulós Off-road sorozatával kapcsolatban. Azt a választ kaptam, hogy természetesen parancsoljál Gyuri.

első kérdés: mely pályákon rendezed a három nyári off-road fordulót?
válasz: Szanyi Norbi és Fagyal András pályáján.
Véleményem: korrekt támogatnak más sorozatokat, igazán szép gesztus!

Második kérdés: Az időpontokat ki határozta meg?
válasz: Szanyi Norbert és Fagyal András
Véleményen: nincs

Harmadik kérdés: Tudsz róla, hogy mind a három dátum az idei Off-road MB és RCOR kupa közös rendezvényre van rászervezve.(MB dátumok tavaly ősz óta meg vannak hírdetve!)
válasz: nem, most hallom először.
Véleményem: nincs

Üdvözlettel:
Fally György

RoB beküldte:
2014-es naptár: ROS vasárnaponként, RCOR szombatonként volt. Ha akartuk volna se tudtunk volna a vasárnapot szombatra tenni! :)

Annak fényében, hogy az azonos hétvégére szervezett versenyek, az ország más –más pontjain kerültek megrendezésre. Valamint, hogy a ROS futamok kétnapos rendezvények voltak, úgy érzem, mindenkit ostobának tekintesz, aki ezt a menetrendet nem érezte túl komfortosnak, és esetlegesen volt is olyan bátor, hogy szóvá tegye.
Inkább agyalj a fent leírtakon, mert pénteken még állítottad, hogy ez az idei rászervezés a véleményed szerint gusztustalan volt, és ahhoz semmi közötök.
Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 26 12:47 Írta: F_Gyuri.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rockco

MMSZ - MB 2015 febr. 26 11:59 #7488

• fttr team /fatherr/
  • fttr team /fatherr/ profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
  • Köszönetek: 59
Hali! Mindenkinek /fatherr/

Egy egy rövid gondolat menetéig felemlegetném a robbanós on road fórumából azon részeket,
melyek arról szóltak, hogy a nevezők, versenyzők eldöntik - mert eldönthetik-, hogy a pénzüket
milyen módon költik, és milyen, /idézőjel nélkül/ szolgáltatást vesznek igénybe.
Gondolom ezzel eddig nincs is baj.
A mai szabályozási rendszerben bárki rendezhet versenyeket, versenysorozatokat az MB mellett, ellen.
Felfogás kérdése. Hogy a modellezők melyiket választják ez szívük joga.
Hát eddig semmi újat nem mondtam. De azt mindenki látja, hogy felállt egy verseny rendezési, verseny.
Kicsit nyakatekert, de remélem érthető. Pillanatok alatt háborúvá fajult és mint tudjuk, háborúban
nincsenek szabályok. Ami biztosnak prognosztizálható, még ha valaki-k győztesnek érzik is magukat,
sokáig fogják sebeiket nyalogatni. S közben újabb harcok lángolnak fel.
Ettől pikáns, színes és szélesvásznú a mi modellező világunk.

Jó ez így !? Mindenki megmagyarázhatja a maga igazságát. Mikor kivel pacsizott, majd szúrta hátba,
egyezséget felrúgva csapta be, keltette rossz hírét, és sorolhatnám.

Lehet itt dátum háborút vívni, meg is lehet állapodni, de a színvonal, rendezési minőség,
látványosság, szoc. körülmények stb. alapvetően két táborra osztják a mezőnyt.
Az egyik a jó az úgy ahogy van kategória, kicsit morogva, a másik a másik.
Felüti fejét a lakáj modellező, aki fényezi a szart, mert pillanatnyi érdekei ezt diktálják.
Szarfényező lakáj modellezőre mindig van kereslet, mágnesként vonzza őket a csábító mutyi.
Aztán szembe fordulnak egymással, /csak idő kérdése/ vagy még az se, hanem sunyi alattomos módon
alázzák egymást. Közben mindketten keresik a megoldást. Szarfényező lakáj keresi az új ígéretes
mutyimestert, mutyimester keresi a szarfényező lakáját.
Na nem ennyire homogén a felállás, mert akadnak elkötelezett korrekt modellezők, és vannak a
függetlenek.

Sokan ágaskodnak milyen nagy is a felelősségük. Inkább arc nagyobbító fontoskodás.
Kérdezem: Következmények nélkül milyen felelősségről ......
"HA jó a cucc" az ÉN érdemem! Ha tré akkor közöm sincs hozzá, vagy "ha kényelmetlen nem csinálom".

Nem azért írtam a fentieket, mert tudok vízen járni.
Szeretek modellezni és van választási lehetőség, hol költöm a pénzemet.

Talán a kereslet-kínálat lehet egy megoldási irány, de érdemes, asztalnál egy esélyt adni a
jónak.

Üdv: fatherr
Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 26 12:41 Írta: fttr team /fatherr/.

MMSZ - MB 2015 febr. 26 11:53 #7487

• zsopel
  • zsopel profilkép
  • Kezdő fórumozó
  • Köszönetek: 12
Kedves Pöttyöske!

"Félve" meg merek szólalni nem értem,hogy miért nem tehetném?
Reggel mikor a nevezés pénzt beszedted,akkor jeleztem,hogy a 9 éves fiamat ne a robbanós buggyban keljen segíteni,azt mondtad nem is kell majd beálnia segítőbe.
Ezek szerint ezt elfelejtetted napközben. (menedzser tabletta).
Vagy csak nehezen bírtad a kritikát!
Igen helyette nem tudtam beállni,mert abban a futamban indultam.
Szóvá mertem tenni a segítőt,mert első hejről kílöktek és a mezőny más fél kőrt elment addig.
Aki ismer az tudja mindig beszoktam állni segítőbe.

Részemről ennyi,nem szeretnék többet hozzá szólni-e remek eszme cseréhez.

Üdv,
Bajusz Zsolt
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: F_Gyuri, Rockco, JANI 029

MMSZ - MB 2015 febr. 26 11:23 #7486

• Pöttyöske
  • Pöttyöske profilkép
  • Profi fórumozó
Nem kívántam már írni, de a ROS miatt megteszem.

A Kiss-Orbán Laci modellezésért tett érdemeit senki sem vitatja el, azok közé a kevesek közé tartozik, aki sokat tett már ezért a sportért.

Egyébként jobb lett volna, ha meg sem szólalsz, mert:

1. háromszor álltam be helyetted segítőnek, szó nélkül. (az utolsó futamon)

2. délután .... szavakkal illetted az emelvényről az egyik segítő, amikor rád szóltam, még te voltál felháborodva

és közölted, a szervező feladata hogy megoldja a segítői kérdést, mert ti a gyerekkel versenyezte. Hát bocsika, de NEM

3. legközelebb tartsd már be a szabályzat azon pontját, hogy a futam után beállsz segítőnek

4. ha a szabályzat miatt nem is, legalább tiszteld meg a versenyző társaidat, hogy méltóztatsz kifáradni a pályára borogatni, és nem másnak kell beállni helyetted, mert te ezt nem teszed meg

5. az ilyen emberekből van elege mindenkinek, akik osztogatják az észt, de mögötte semmi tartalom nincs

6. köszönjük a kritikát, melyet bóknak fogadok el, hisz tudjuk mindig azt támadják a legtöbben, akikre irigykednek, mert valamit jól csináltak.

MMSZ - MB 2015 febr. 26 09:31 #7484

• zsopel
  • zsopel profilkép
  • Kezdő fórumozó
  • Köszönetek: 12
Sziasztok!

Ritkán szoktam írni fórumon,de ez már kabaré ami itt folyik.
Építő jellegű kritikát megfontolni és nem megsértődni kellene szerintem.

Kiss-Orbán Laci munkáságáról :

2008 ETS Dabas.
ets.redrc.net/image-gallery-0809-ets-rd2/
2009 ETS Dabas.
ets.redrc.net/image-gallery-–-0910-ets-rd2/
Számtalan MB. On-road szervezése,rendezése téli,nyári.
Ausztriában rendezett MB. On-road futamok.
Jó pár EB-én való indulás.
Rengeteg nemzetközi versenyen való indulás.

ROS szervezőinek van még hová fejlődni verseny rendezés és lebonyolításában.
Persze az általuk leírt szabályzat betartás és betartatásából is.
Azért mert rendeztetek egy pár futamot nem kéne elszállni és lenézni másokat.
Tavaj az utolsó futamról nem is beszélve.
ROS aktivisták szervezkedése,hogy 2014 MB off-roadon ne induljatok,mert ott nem lesz mezőny.
Szerencsére egyre több verseny sorozat van és az a kevés modellező tud választani.

Üdv,
Bajusz Zsolt
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: F_Gyuri, Rockco

MMSZ - MB 2015 febr. 26 08:19 #7483

• RoB
  • RoB profilkép
  • Köszönetek: 428
Így kell ellenséget csinálni abból, aki békülni szeretett volna.

Olyasmiket leírva, amit az az illető nem is mondott. Legközelebb fejkamerában megyek mindenhova, hogy legyen bizonyíték kinek mit mondok.

Gyuri!

Janit e-truggyzni hívtam indén is, mert tavaly is volt nálunk. Egy szót sem mondtam arról, hogy máshova ne menjen, vagy hogy vége az RCORnek. Ne írj rólam hazugságokat, utoljára kérem!

2014-es naptár: ROS vasárnaponként, RCOR szombatonként volt. Ha akartuk volna se tudtunk volna a vasárnapot szombatra tenni! :)
Fekete Róbert - RoB
TLR 8IGHT T-E 2.0 | TLR 22 2.0 | TLR 8IGHT T-E 3.0
Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 26 08:24 Írta: RoB.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: F_Gyuri, JANI 029

MMSZ - MB 2015 febr. 26 07:12 #7481

• Pöttyöske
  • Pöttyöske profilkép
  • Profi fórumozó
F_Gyuri beküldte:

Részemről nem is nagyon fűznék semmi újat a témához, amennyiben a mások oldalról is hasonlókat tapasztalok,úgy egy karaktert sem fogok itt elhelyezni.

Ezzel az egy mondattal tudok egyet érteni, a többivel nem.
Azért "tetszik" ez a topik, mert legalább mindenki látja, hogy ki az aki állandóan a kedélyeket szítja, és beleköt a másikba.

Már az általa beírt első, vitát kirobbantó állítása is jelentős ferdítést tartalmazott, hisz a 2012 november 09-én megtartott SZB ülésen az MMSZ kártyák értékesítésére az a megállapodás született, mely szerint a kártyák díját a versenyzők felé minden egyesület szabad áron értékesíti, de nyilvános fórumokon 9000 Ft alatt nem hirdi meg.

"Az AKSE és egy korábbi másik klub, melyről később kiderült, hogy nem is létezik egy korábbi évben is mélyen a korrekt ár alatt értékesített engedélyeket, hogy ily módon gyarapítsa tagjainak létszámát.
Ezután született egy megegyezés az érintett klubok között, hogy 9 000 Ft alá senki nem fog menni."

Ja, és ha esetleg valaki nem tudná, ez az ember képviseli az érdekeinket az MMSZ-nél.
Szerintem gondolkodjon el rajta mindenki.

Üdv:
Kissferi
Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 26 08:14 Írta: Pöttyöske.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RoB

MMSZ - MB 2015 febr. 26 02:03 #7479

• F_Gyuri
  • F_Gyuri profilkép
  • Profi fórumozó
Norbi!

Még, hogy Ti nem bántottatok egy sorozatot sem.

Vedd elő a 2014-es versenynaptárt. Nézegesd, hátha te is felfedezel valami olyan bestiálisat ami nagyon, de nagyon nem a modellezők érdekeit szolgálta. Ezért egy működő sorozat sem felelős, a felelős kizárólagosan a ROS vezetőség, élén veled. Ilyen gusztustalan időpont rászervezést a hazai modellezés történetében még senki nem engedett meg magának (és itt most nem kell a szabadkozás, magyarázkodás. Bognár Zoli és én is számtalanszor megkerestünk titeket, hogy ne szúrjunk ki a modellezőkkel, és ha nem is szerettek minket, de legalább az ő érdekükben egyeztessük a versenyidőpontokat). Idézem a kapott választ: semmilyen egyeztetésre nem vagyunk hajlandóak, egyébként sem fog senki hozzátok (hozzánk :P ) menni versenyezni, és az MB-ben sem kívánunk semmilyen formában részt venni.

Közben ment a levél az Szövetségnek-nek, valamint Feri és RoB személyesen is ellenkampányolt az MMSZ-ben. A levél tartalmát nem részletezném, ha nem szükséges (most olvastam újra, és valami azt súgja nem fogjátok kérni a kihelyezését :)). Azt azért ide írnám, hogy benne van, hogy Szabadkai László és Fally György az MB két furdalóját ROS időpontjára helyezte (ehhez azért kellett a vastag bőr :evil: ).

Részemről semmi bajom a ROS sorozattal és az abban versenyző modellezőkkel. Nekem a vezetőség kivagyisága, ami elfogadhatatlan.
Valóban érkezett egy felkérés a részemről az esemény megszervezésére melyben az Szövetség téma jelentős szerepet kapott volna. Az MMSZ képbe helyezése igény volt, többek közt Szimi tollából is. Nem tudom mit kellett volna lépnem, ami még nektek is tetszik? Nos, ezt azért kínáltam ebben a formában fel, hogy látszódjon, alkalmazkodom a hely és az időpont meghatározásában. Megkértem Rajki Bálintot és Bognár Zoltánt, hogy ők is képviseljék magukat az eseményen. A baj az, hogy én Katika szülésnapjának megünneplésére tettem ajánlatot és annak megszervezését kértem, te ezt a kérést teljesen kiforgattad, és bőszen szervezed Zolika névnapját, úgy, hogy jelezted a te elképzelésed szerint jobb lenne ha Katika születésnapja szóba se kerülne. Illetve nem túl elegáns hogy a ROS majdnem komplett vezetőségét jelöltétek meg kizárólagos szervezőként egy olyan eseményen amelyet nem ti kezdeményeztetek.

Fagyi !
Olvasd és értelmezd amit írtál:Fagyi77 beküldte:
Végezetül: Mi most sem zárkózunk el egy nagy sorozattól. A kapu nyitva áll!
:?: :?: :?:

Az MB és a volt MB mezőnnyel kapcsolatosan: Biztosan nem komolyan gondoltad, hogy felváltva idézzük a rájuk aggatott jelzőket. Emlékeim szerint Te és Norbi is kiváló helyezést foglalnátok el ezen a ranglistán.

Továbbá szorosan az MB-vel kapcsolatosan: 2013-ban a Kiss Ferenc által vezetett szakbizottság, és az MB törzsmezőnye szinte teljes tejhatalmat élvezett az MB intézménye fölött. A RoS szövetségbe lépésükkor viszont simán lekukázták az MB-t. Ezt alátámasztja Feri lejjebb idézett „zöld” ábrája melyben kiválóan szemlélteti, hogy a komplett 2013-as MB mezőnyt a ROS szövetség kötelékeibe vezényelte. Az okokat nem firtatom, semmi közöm hozzá, de kívülről úgy tűnik, hogy csak egy maradhat………..
Ők eldobták az MB-t, mi felvettük ennyi! Miért fáj ez annyira? Még ha tisztán önös érdekből tettük volna, akkor se lenne közötök hozzá. Mindenesetre azért az MMSZ-nél mindent követ megmozgattatok a 2014-es Off-Road MB meghiúsítására.

Szépítés, hogy ROB szájából elhangzott pénteken személyesen, hogy lásd, milyen rendesek vagyunk, idén nem szerveztünk rá senkire. Tessék, értékelem is!

Engedjétek meg, hogy magam az MMSZ és a modellezők nevében megköszönjem, ezt a nagylelkűséget a ROS vezetőségének. Valóban nagy ajándék ez minden modellező számára.

ROB még azt is elmondta, hogy az RCOR a szívügye, mert ő is ott kezdett. Ez igazán jól esett, ugyan vont az értékéből hogy két perc múlva négyszemközt az RCOR egyik versenyzőjének, és oszlopos tagjának azt mondta, hogy az RCOR-nek vége, gyere csináljunk együtt„egy nagy csapatot”.
bocsi RoB, de nem tudtam kihagyni 

Kívánom a ROS vezetőségének, hogy sikerre vigyék elképzeléseiket. munkájuk legyen eredményes és sok modellező lelje örömét áldott tevékenységükbe. Cserébe annyit kérek, hogy engedtessék meg, hogy mást is lehessen rajtuk kívül választani, és ne gördítsenek akadályokat azok munkája elé, akik nem őket választották.

Valamint közös cél, hogy segítsük elő azon modellezők barátságát, kik mindkét sorozatban jól érzik magukat.

Úgy gondolom eljutottunk ahhoz a ponthoz, hogy ismételten nem lesz nagy egybe borulás. Részemről nem is nagyon fűznék semmi újat a témához, amennyiben a mások oldalról is hasonlókat tapasztalok,úgy egy karaktert sem fogok itt elhelyezni.

Sporttársi üdvözlettel:
Fally Gyuri

Yeeees :!: :!: :!: :!: Egyszer kevesebbszer használtam az MMSZ kifejezést mint Norbi, az utolsó, de ennél rövidebb hozzászólásában! :evil: :evil: , húúúúú, de most, hogy ide is leírtam, így már egyenlő :) :) kérem maradjunk is ennyiben.
Utolsó szerkesztés: 2015 febr. 26 02:13 Írta: F_Gyuri.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rockco

MMSZ - MB 2015 febr. 25 22:55 #7478

• SzanyiN
  • SzanyiN profilkép
Mit képzeltek magatokról Fally György és Kis Orbán László!?

Egy működő sorozatot kezdetek szapulni, kritizálni, felelősé tenni azért, mert itt tart az offroad modellezés? Mi nem támadtunk senkit, és semmit. Tartsátok tiszteletben az ROS-el kapcsolatos munkánkat. Ne dobálózzatok sárral, mi sem tesszük ..........
Arról ne is beszéljünk, hogy az onroad modell versenyzés hol tart, és hogy ahhoz vég kép semmi köze az ROS-nek.

Nem tetszik, hogy építjük az ROS Brand-et? Ez van. Ezzel kell együtt élnetek. Nem egyedüli amit mi csinálunk. Lásd RCPROF, Kola & CSoki, Kelet kupa, TÉLI MB. Mindegyik sorozat, folyamatosan bővül és új résztvevőkkel gyarapszik, mert a szervezők dolgoznak érte és kreatívak.

Az hogy milyen minőségben és eredményességgel teljesítünk ROS szervezők egyáltalán nem ide tartozik!

Gyuri te vetetted fel, hogy beszélgessünk. Ezt írod előző hozzászólásodban is. Annyit kértél, valaki szervezze meg. Miért is? Miért nem álltál elő egyből egy megszervezett fórum tényével. Mint MMSZ Tisztségviselő.

Én ezt a felvetését fogtam, és azt mondtam, hogy jöjjünk össze egy beszélgetésre. Nem kell ahhoz MMSZ, hogy az autómodellezést fel lendítsük, inkább van szükség a kreatív tenni akaró emberek összefogására. Ahogy megértettem az előző hozzászólásaidból, nem is várhatjuk el, hogy az MMSZ tegyen az autómodellezésért.

Én már nem tartom fontosnak, hogy mi zajlik az MMSZ-en belül. Egy intézmény, fogalom. Jogi hátért az MB-nek és az ott versenyzőknek. Ennyi. Erről nem igazán tudok beszélgetni veled. Illetve elcsépeltnek és feleslegesnek tartom. Legyen és maradjon ott ahol van. Működjön, úgy ahogy azt a múltban megalapozták.

Majd, ha lesznek kitűzött céljaink, amivel érdemesnek találjuk meg keresni az MMSZ-t, akkor felkeressük azt. (Többes számban beszélek, de ez az én véleményem, ha lesznek ebben partnerek, akkor velük együtt, ha nem akkor nem.)

Miért én és az ROS-es társaim szervezik ezt a találkozót!? Mert mi egy csapatot alkotunk, és mindent egyeztetve közös erővel valósítunk meg. Így vagyunk hatékonyak, és demokratikusak. Mert mi vagyunk annyira naivak, idealisták, elhívatottak, hogy eltudjuk képzelni, hogy létre jöhet egy emberi, jó hangulatú egyeztetés, beszélgetés fontos kérdésekben az autómodellezést illetően. És meg is szervezzük. (Lásd lenti konkrétumokat.)

Aki nem kíván részt venni, az ne akarja rombolni. Ne akarja le alacsonyítani a jelentőségét/értékét ennek a nem minden napi összejövetelnek. Ja és a szájkaratés és csörtére készülő emberkék is nyugodtan otthon hagyhatják fegyvereiket.

Mikor volt utoljára ilyen kezdeményezés, hogy a különböző szakágak, sorozat szervezők, egy közös asztalnál üljenek le és beszélgessenek az autó modellezés jövőjéről!?

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RoB, Pöttyöske