Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó:

Téma: 2018 Nitro On-Road Magyar Bajnokság

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 17:02 #10970

• Simi
  • Simi profilkép
  • Kezdő fórumozó
  • Köszönetek: 8
Szia Zoli!

Már a mai első bejegyzésednél, illetve óta, volt egy furcsa érzésem, mintha hülyének néznél, csak egy picit, de mostanra világossá volt, hogy teljesen.

Szóval jogosítvány nélkül nem vezethetek autót (a mai naptól kezdve), hiszen eddig bármikor megtehettem (volna), csak hogy nekem minden aktív évemben volt érvényes MMSZ tagságom.

Vezethettem volna úgy, hogy már akkor is életben volt, többet között, ez az ALAP szabály is. Egy ilyen múlt után szabályokra hivatkozni, hát nem is tudom...elég kétségbeesett húzásnak tűnik.
Ha jól emlékszem számtalanszor lett SZÓBAN felülírva, módosítva vagy szimplán csak figyelmen kívül hagyva az évről évre, egyre csak elgyengülő szabályzatunk, tele ALAP szabályokkal.

Azt is megértem (bár ez is csak egy olcsó kifogás a sok közül), hogy egy óra alatt el lehet intézni az MMSZ tagságot, de ha nekem egy órámba kerül elintézni, akkor neked hány órára/napra/hónapra volt szükséget kitalálni, hogy most előszór betartatod az ALAP szabály/szabályokat?

Üdv. Simi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 16:35 #10969

• Bognár Zoli
  • Bognár Zoli profilkép
  • Kezdő fórumozó
  • Köszönetek: 117
Imádom, hogy ahogy felelőség van mindenki meg tud sértődni!
Eddig úgy működött, hogy ha változtatni szeretett volna az adott kategória, elküldte nekem a változást és betettem a szabályzatba!
Majd a szabályzatot küldtem az MMSz felé!
Persze lehet rám mutogatni, hiszen az a legkönnyebb, hisz van felelőse!
Itt tényleg lezártam, és levontam a megfelelő következtetést is!
Utolsó szerkesztés: 2018 máj. 07 16:35 Írta: Bognár Zoli.

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 16:23 #10968

• Tipe
  • Tipe profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
  • I will become what I deserve
  • Köszönetek: 61
Nem tudom, hogy kik a kategóriák felelősei, lehet hogy én is. Azt se tudtam eddig, hogy nekem, nekünk kell a szabályzatot aktualizálni, MMSZ felé küldeni, de most legalább szóltál Zoli. Témáról sokszor beszéltünk, egyszer se mondtad, hogy ez a feladat kategória felelőst kíván és hogy a mi hanyagságunk miatt nem készül ez a dolog.

Nincs gond, most hogy már tudom, megoldom. Ötleteket, javaslatokat ma, holnap várok. Holnap este kirakom megtekintésre a munkaanyagot, aztán küldöm MMSZ-nek.

Köszönet! ;)
Varsányi Péter
Pécsi Ércbányász Modellező Klub

XRAY NT1'17 + Nova Flash
Sanwa M11X
Mugen MTX4R + HPI RS4 + Micro RS4

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 16:15 #10967

• Tipe
  • Tipe profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
Kedves Modellezők!

Mindenki előtt le a kalappal, idén a nitrós MB sorozatunk rekord nevezőszámmal fog indulni! Ígérjük a pálya és a környezet is ennek megfelelő lesz és a klubban elkészült fejlesztések is!

Köszönet és Pécsen találkozunk!

MMSZ-e meg már úgyis mindenkinek van! ;)
Varsányi Péter

XRAY NT1'17 + Nova Flash
Sanwa M11X

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 15:10 #10966

• Bognár Zoli
  • Bognár Zoli profilkép
  • Kezdő fórumozó
Szia Simi!

Nem reagálnék hosszan mert a lényeget úgy látom nem értetted meg, vagy nem akartad!

Autót sem vezthetsz ha nincsen jogosítványod! ENNYI :P

A szabályzatod pedig kérd azoktól akik az adott kategóriáért felelősek!

Üdv

Zoli

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 14:02 #10965

• Simi
  • Simi profilkép
  • Kezdő fórumozó
Szia Zoli!

Ez ismét csak érdekes felfogás: Kezdjük el betartani/betartatni a szabályokat a verseny előtt 3 perccel. Ez igazán versenyzőbarát viselkedés, csak így tovább. Biztos megsértődtünk volna ha Január környékén már tudjuk ezt az infót és van időnk intézni, utánajárni a különböző kluboknak és eldönteni, hogy melyik a nekünk megfelelő.

A legyünk komolyabbak-hoz csak annyit, hogy: Ettől aztán nagyon komolyak leszünk/lettünk...nálam a verseny minőségétől lesz valami komoly, illetve komolytalan. Ezt a számomra új dolgot (MMSZ tagság On-Road MB-n) most beközölni, igazán amatőr dolog volt. (Csak úgy ömlenek az új vagy régi versenyzők az ilyen lépésektől)

Nincs azzal baj, ha komolyan vesszük a szabályokat, csak nem ebben a formában...szerintem tudod mire gondolok itt, nem kell még hajnalig firtatnom.

Még egy szó a szabályokhoz: Legyen kint Januárban-Februárban egy teljes és érvényes szabályzat, hogy mindenki időben fel tudjon készülni az adott szezonra, ne most kezdjél el követelőzni, talán nyújtani is kéne/kellett volna valamit.

Üdv.
Simi

Jó dolog ez a szerkesztés, én is kipróbálom...
Hogy miért lepődik meg egy versenyző egy ALAP szabályon? Eddig azon voltunk meglepődve, hogy nem lett betartatva, de MOST eljött a megváltás ideje, ismétlem magam - 5 nappal a verseny előtt - és mindenki tartson be minden alap szabályt...hát, itt (is) velem lesz a baj, de sajnos nem értem, ezzel biztos egyedül vagyok.
Utolsó szerkesztés: 2018 máj. 07 14:58 Írta: Simi.

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 13:40 #10964

• Bognár Zoli
  • Bognár Zoli profilkép
  • Kezdő fórumozó
Simi!

Az MMSz honlapján ellenőrizhető!
Szerintem semmi újat nem teszünk azzal, ha egy szabályt amit évek óta tologatunk, most betartunk!
Lényegében akik eddig tagsági nélkül mentek, azokért a klubunk vállalta a felelőséget, hiszen ő a rendező!
A Magyar Bajnokságban már évek óta mindig engedményeket adunk MMSz ügyben! Egyszer ennek is vége kell, hogy legyen, így ennek most jött el az ideje!
Sokáig engedve volt, hogy ha esetleg valaki jól áll összetettben akkor majd kiváltja! Legyünk ennél komolyabbak!
Ha ezt nem vesszük kellően komolyan, akkor minek ellenőrizzük most az autókat? Egyiket igen a másikat nem?
Nem látom értelmét a fél megoldásnak! Egyszer mindent rendbe kell tenni!
A Polyák Zoli is jól leírta, hogy kb 1 óra és meg van a tagsági!
Erre van még 4 és fél nap! Elég kell, hogy legyen!
De megfordítom a kérdést!
Egy versenyző miért lepődik meg azon, hogy az ALAP feltétel be lesz tartva?
Normális esetben ki sem kellene ezt írni, természetes kellene, hogy legyen!

Üdv

Zoli
Utolsó szerkesztés: 2018 máj. 07 13:47 Írta: Bognár Zoli.

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 13:23 #10963

• Simi
  • Simi profilkép
  • Kezdő fórumozó
Köszönöm P. Zoli.

@B. Zoli: Esetleg van egy link vagy akármi ahol látom az érvényes MMSZ tagságom? Talán jobb ha nem nevezés közben kell elkezdeni böngészni 20 embernek...

Továbbra is @B. Zoli: Arra egyébként mi a logikus magyarázat, hogy 5 nappal a verseny előtt kerül ki ez az infó?

"Benne van a szabályzatban" kiskaput hagyjuk is, mert 100 éve benne van a szabályzatban, és csak most lép érvénybe ez a szabály? Ha ezt vesszük alapul, akkor eddig az összes szabály csak látvány volt?

Ha ennyire fontossá vált egyik napról a másikra az érvényes MMSZ tagság, esetleg ki lehet tolni a határidőt...

Válaszod köszönöm előre is!

Üdv.
Simi

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 12:44 #10962

• Zuzo
  • Zuzo profilkép
  • Kezdő fórumozó
  • Köszönetek: 16
Simi!

Kártyád utánna se lesz mert idéntől már nem létezik. ;)

z
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Simi

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 12:37 #10961

• Zuzo
  • Zuzo profilkép
  • Kezdő fórumozó
  • Köszönetek: 16
Sziasztok!

Egyrész én személy szerint örömmel üdvözlöm eme követelményeket (bár nekem mindig is volt befizetett MMSZ-em),
másrész egy kis segítséget, tanácsot szívesen nyújtanék azoknak akik szeretnék.
Mivel még egy hét van ezt elintézni, aki akarja, biztos meg tudja oldani.
A feladat a következő.
Fel kell keresni egy klubot ,hogy szeretnél tag lenni, megadod az adataidat, megválsz némi forinttól(10-15ezer, klubbja válogatja) és kb ennyi. Ezt nagyjából otthonról a karosszékből el tudod intézni. Telefonálsz, pénz elutalod, és nyudodtan hátradőlsz.
Keresni lehet pl.: a Forrai Gabit, vagy a Fally Gyurit, vagy akár a pécsi modellező klubot, vagy bárkit. Aki szimpatikus.
Mivel idén már nincs kézzel fogható kártya, mindenki a saját telfonján tudja majd bemutatni a rendezőségnek a helyszínen ,hogy rendelkezik érvényes éves MMSZ tagsággal. Vagy ha maradi vagy és nem okos a telefonod, akkor otthon nyomtasd ki.

Sem beleszólni sem semmi ilyesmit nem akartam ezzel a pár sorral, csak azt szeretném ha tényleg minnél többen lennénk a versenyen, és ilyen apróságon ne múlhasson a dolog.
(amúgy az MMSZ tagság ,egy biztosítást is jelent. tehát fog fel úgy a dolgot ,hogy a te érdeked!
Ha egy szökőévben csak egyetlen esetben lenne rá szükség, akkor már megérte ;) )
Sporttársi Üdvözlettel
Zoli
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bognár Zoli

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 12:36 #10960

• Simi
  • Simi profilkép
  • Kezdő fórumozó
Szia Zoli,

érdekes infó, így 5 nappal a verseny előtt...
Kártyám addig biztos nem lesz, szóval majd online ellenőrizzük.

Üdv. Simi

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 07 12:09 #10959

• Bognár Zoli
  • Bognár Zoli profilkép
  • Kezdő fórumozó
Sziasztok!

Két fontos dologra hívnám fel a figyelmet!!!
Az autók súlya megváltozott, és mivel szigorúbb ellenőrzések lesznek, kérnék mindenkit ennek betartására.
Az új súly: [1650gr

A másik és egyben legofntosabb változás az MMSZ kártya megléte!!!!!!
Itt hívnám fel mindenki fogyelmét, hogy SENKIT nem engedünk érvényes 2018-as kártya nélkül indulni! Ezt kérlek vegyétek komolyan, ne autózzatok feleslegesen le Pécsre!!!!!! A kártyák megléte online ellenőrizhető, így vita lehetősége kizárt!!!

Mindenkinek jó versenyzést kívánok a hétvégére!

Üdv

Zoli
Utolsó szerkesztés: 2018 máj. 07 12:18 Írta: Bognár Zoli.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zuzo

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 06 19:00 #10957

• Tipe
  • Tipe profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
Kedves Mindenki!

Jó hír. Komolyabb befektetések történtek klubunk részéről idénre. Egyrészt vásároltunk új lombfúvó/szívó eszközt a tönkrement helyett, másrészt megvásároltunk egy igen komoly kompresszort is.
Az első futamunkra kiépítésre kerül a pécsi klubban egy, a külföldi versenyeken megszokott kompresszor/kasznimosó rész. Ennek fix helye a épület oldalában kerül kialakításra kivezetett kompresszor pisztollyal, állvánnyal és ott kap helyet a kasznimosó is. Emiatt nem lesz szükség arra, hogy ilyen eszközöket cipeljetek magatokkal.
A pályán is dolgoztunk és dolgozni fogunk még a versenyig sokat, így a megszokott jó minőségű és jó tapadású nyomvonal mellett új, fix elválasztók is kiépítésre kerültek és a legtöbb rázókövet is újrafestettük.
Szeretnénk életre kelteni kültéri elektromos autózást is, hogy a kitévedő közönség ne unatkozzon a futamaink között, ha ehhez kedvet éreztek, hozzatok technikát hozzá és jó autózást (ennek külön nevezési díja nem lesz a nitrós versenyzőknek). Részletek a helyszínen.

A nevezések alapján (ugye aki még nem nevezett, kérjük tegye meg!) egy nagyon jó évnek nézünk elébe, várunk Titeket!

Üdv:
Varsányi Péter

XRAY NT1'17 + Nova Flash
Sanwa M11X

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 máj. 03 10:42 #10954

• Tipe
  • Tipe profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
Sziasztok Modellezők!

Pár fontos információ az első pécsi forduló előtt.
  • A tavalyi, 2017-es évi RC Onroad Magyar Bajnokság eredményhirdetése és díjkiosztója jobb híján 2018. május 13-án reggel, az időmérők megkezdése előtt fog megtörténni az 1/10-es kategóriákban.
  • A futam előtti nevezés hosszabb időt fog igénybe venni, mert minden autó súlya (1650g), tank űrtartalma és az autó befoglaló méretei ellenőrzésre kerülnek. Ezután még lesz lehetőség az esetleges korrekciókra, hogy az időmérők, futamok után ne legyen gond.
  • A nevezők, versenyzői létszám, ha eléri kategóriánként a 10+ főt, akkor reggel, a helyszínen szavazás lesz a lebonyolításról (időmérők, super pole, elődöntők, döntők).
Kérek minden versenyen indulni szándékozót, hogy nevezzen minél előbb a futamra!

Köszönettel:
Varsányi Péter

XRAY NT1'17 + Nova Flash
Sanwa M11X

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 ápr. 11 14:35 #10936

• Simi
  • Simi profilkép
  • Kezdő fórumozó
Sziasztok!

Mivel eldőlni látszik a szavazás, nem muszáj megvárni a holnap estét, aki szeretett volna szavazni, az (remélem) meg is tette.

Felhívtam és megbeszéltem a részleteket Herr Frühwirthel.

Dátum: Július (20) - 21 - 22

Különböző költségek:

---> Nevezés: 25 Euró / fő / kat.
---> Kemping: 5 Euró / fő / éj sátorral ; 10 Euró / lakóautó / éj
--->Edzés Pénteken: 5 Euró / fő (90%)

Pénteki érkezés:

Mi terv szerint Péntek délelőtt szeretnénk odaérni, 10 óra körül. Beengedni be tudnak bármikor, mert a kapu telefonon keresztül nyitható, de szóltam, hogy azonnal szeretnénk kezdeni a takarítás/cukrozást, így személyesen is ki fognak jönni és elkészítik a pályát nekünk. Úgy gondolom, hogy 2-3 órát biztos igénybe fog venni mire tiszta és újra száraz a pálya, ennek fényében tervezzétek az ékezést. Ha valaki reggel 8-ra vagy esetleg Csütörtökön szeretne kimenni a pályára, kérem jelezze és megkérdezem, hogy van e rá lehetőség.

Időmérés:

--->Pénteken még nem lesz, csak Szombattól

Büfé:

--->Pénteken még nem lesz, csak Szombattól

Nagyjából ennyi infóm lenne, ha bármit elfelejtettem/kihagytam, telefonon vagy Facebookon elértek.

Üdv.
Simi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tipe

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 ápr. 11 09:07 #10934

• Tipe
  • Tipe profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
Ugyan még nem zárult le a szavazás, de a leadott szavazatok alapján az alábbi lett a bajnokságunk hivatalos naptára és helyszínei.

0. Szabadedzés - április 28-29. Pécs
1. forduló - Május 12-13. Pécs
2. forduló - Június 9-10. Orosháza
3. forduló - Július 21-22. Sollenau
4. forduló - Augusztus 04-05. Stöhr-Ring
5. forduló - Szeptember 08-09. Pécs
6. forduló - Szeptember 29-30. Pécs

Kérlek, szabadedzésre és az első fordulóra nevezzetek fel minél előbb.

Köszönjük!
Varsányi Péter

XRAY NT1'17 + Nova Flash
Sanwa M11X

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 ápr. 06 20:24 #10925

• Tipe
  • Tipe profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
Kedves Modellezők!

Tekintve, hogy innentől kicsit szellősebbek lesznek a nyári nitrós Onroad Magyar Bajnokság vasárnapi időtáblái, elkezdtünk ötletelni, hogy mivel lehetne színesíteni, pezsgőbbé tenni a 4db itthon megrendezésre kerülő bajnoki futamot.

Szeretném kérni a véleményeteket alábbi kategóriákról és visszajelzéseket, hogy esetleg ki lenne, aki be is nevezne ezen futamokra (4db - 3 Pécs, 1 Orosháza)! Ezt a topicot elsődlegesen a nitrós kategóriákban autózók olvassák, így az elektromos topicba is felteszem, de ettől függetlenül kérlek Titeket is, hogy jelezzétek ismerőseiteknek!

Alternatíva 1.:
1:10 190mm 4wd elektromos túraautó, 2cella, 13,5-es motor megkötés (nem osztott, bármilyen gyártó). Szabályzó, kerék kötetlen.
Szokásos 5perces időmérők délelőtt és délután 3db 5 perces futam (ha sok nevező lenne akkor elődöntők is).

Alternatíva 2.:
1:10 WGT/Pancar rwd elektromos pályaautó, 2cella, 13,5-es motor megkötés (nem osztott, bármilyen gyártó). Szabályzó, kerék kötetlen.
Szokásos 5perces időmérők délelőtt és délután 3db 5 perces futam (ha sok nevező lenne akkor elődöntők is).

Köszönettel:
Varsányi Péter

XRAY NT1'17 + Nova Flash
Sanwa M11X

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 márc. 26 20:40 #10909

• Tipe
  • Tipe profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
Szabadedzés nevezési link: nevezés
Kérlek, jelezzétek részvételi szándékotokat minél előbb!

Köszönöm
Varsányi Péter

XRAY NT1'17 + Nova Flash
Sanwa M11X
Utolsó szerkesztés: 2018 márc. 26 20:41 Írta: Tipe.

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 márc. 23 11:35 #10899

• Tipe
  • Tipe profilkép
  • Tapasztalt fórumozó
Sziasztok!

Megvan a hivatalos évnyitó szabadedzésünk dátuma. 2018.04.28-29.

A napokban az RCHub-on lévő versenynaptárba is felkerül az időpont. Várunk Titeket szeretettel és természetesen addigra tökéletesen felkészített pályával!

Kérlek Titeket, hogy mindenképp jelezzétek részvételi szándékotokat jó előre!

Köszönettel:
Varsányi Péter

XRAY NT1'17 + Nova Flash
Sanwa M11X

2018 On-Road Magyar Bajnokság 2018 márc. 20 12:24 #10892

• Bognár Zoli
  • Bognár Zoli profilkép
  • Kezdő fórumozó
Sziasztok!

A végleges naptár a 2018-as idényre:

1. forduló Május 13 Pécs
2. forduló Június 10
3. forduló Július 22
4. forduló Augusztus 05 (Stöhr-Ring)
5. forduló Szeptember 09
6. forduló Szeptember 30

A helyszínek sajnos még nincsenek meg biztosra, várunk a Sollenau-i időpontra, ami csak a kiírt naptár lehet!

Változás lesz az autók súlyában is, mivel az EFRA 1650gr-ot ír, így ezt mi is átvesszük!

Nemsokára kikerül az idei szabályzat!

Üdv

Zoli
Utolsó szerkesztés: 2018 márc. 20 12:25 Írta: Bognár Zoli.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zuzo, Tipe